Výcvik

Jak cvičíme: Snažíme se především o to, aby lidé kteří k nám se svými pejsky příjdou, odešli s informacemi jak se svým psem zacházet. Dále se snažíme napravit chyby v socializaci psa, poradit lidem jak zvládnout problémového pejska a podobně. Dále připravuje psy (společně s psovody) na složení různých zkoušek z výkonu.

Kde cvičíme: Cvičíme na pronajatém pozemku na kraji Benešova(mapa). Nejsme klasické ZKO, většinu času strávíme mimo tyto prostory, specializujeme se hlavně na cvičení v přírodě.

Kdy cvičíme: Začátečníci každou neděli od 9:00 do 12:00, Pokročilí každou neděli od 17:00 do 19:00. Po domluvě jsou možné individuální tréninky. Začátek i konec cvičení se mohou mírně posunout. Cvičíme za každého počasí, maximálně za extrémních veder se může cvičák zrušit kvůli možnému přehřátí psů. Za deště či jiného nepříznivého počasí se cvičí, pouze doporučujeme vzít pro krátkosrtá plemena nebo pro choulostivější pejsky nějakou pláštěnku.

Další poznámky k výcviku: Naším cílem není, aby psi měli co nejvíce složených zkoušek, vyhraných závodů nebo titulů krásy. Naším cílem je to, aby nám psi dělali radost, aby se stali našimi životními parntery, aby pro nás nebyli příteží, ale naopak potěšením. Necvičíme ale psy, cvičíme jejich majitele, aby oni věděli jak se svým psem správně zacházet. Vysvětlujeme lidem, jak co nejlépe zpestřit procházky se psem, jak zabránit pejskům, aby při procházkách nedělali činnosti, které se jejich majitelům nelíbí, např. utíkání za zvěří a podobně. Kromě toho pořádáme každoročně několik pochoďáků se psy, letní výcvikové tábory, na jaře a na podzim obranářské tábory, sjíždíme vodu se psy, jezdíme na závody a pořádáme ještě další akce, při kterých dáváme našim psům kulturu a správně je socializujeme.